автострахування

Головна сторінка

Головна » Статті » Страхування автоперевізників

CMR - страхування відповідальності перевізника
CMR страхування - юридично правильно називається це так - Добровільне страхування цивільної відповідальності перевізника. Поліс по CMR-страхуванню є механізмом компенсації шкоди, заподіяної з вини перевізника. Страховий поліс дозволяє захистити перевізника від фінансових зобов'язань за втрату або пошкодження вантажу в результаті, наприклад, ДТП, намокання, пожежі, перекидання транспорту, переохолодження або перегріву вантажу, викрадення авто з вантажем, крадіжки, грабежу, а також за фінансові збитки внаслідок прострочення у доставки вантажу, або нанесення шкоди третім особам, заподіяної вантажем (наприклад, падіння вантажу на щось/когось, або виливання хімічних речовин на грунт). Не варто плутати це страхування зі страхуванням вантажів, так як страхування вантажів захищає інтереси власника вантажу, або вантажоодержувача, але не перевізника.

У момент динамічного розвитку транспортної логістики в нашій країні, варто зауважити, що, як і будь-який інший вид діяльності, автомобільні перевезення не позбавлені ризиків. Всім відомо, що одним з найбільш ефективних інститутів, котрі захищають від цього, є інститут страхування.

Згідно, Закону України «Про страхування» від 07.09.1996 (нова редакція від 04.10.2001), страхування - це вид цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтересів громадян та юридичних осіб у разі настання певних подій (страхових випадків), визначених договором страхування або чинним законодавством, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати громадянами та юридичними особами страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та доходів від розміщення коштів цих фондів. Страхування може бути добровільним або обов'язковим. Обов'язкові види страхування визначені законом, а до добровільних можна віднести: страхування життя; страхування від нещасних випадків, а так само страхування відповідальності перевізника.

Страхування відповідальності перевізника можна розділити на два основних види: страхування відповідальності при здійсненні міжнародних перевезень ("CMR страхування") і страхування відповідальності при здійсненні внутрішніх перевезень ("ТТН-страхування"). Крім того, у зв'язку з об'єктивною необхідністю отримання національними перевізниками статусу «митний», потрібно виділити ще "страхування відповідальності митного перевізника".

Якщо більш детально розглядати добровільне страхування при міжнародних перевезеннях, необхідно відзначити, що поширеним є страхування відповідальності перевізника, передбаченої Конвенцією про договір міжнародного перевезення вантажів від 19.05.1956 (для України ця конвенція вступила в силу з 17.05.2007). Таку відповідальність можна розділити на три види: за невиконання договірних зобов'язань; відповідальність перед третіми особами за шкоду, завдану вантажем; відповідальність за вантаж. Окремим видом страхування є страхування відповідальності перевізника перед Міжнародним союзом автомобільного транспорту. Зазначена відповідальність може виникнути у разі застосування книжки МДП (Carnet TIR) відповідно до правил Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із використанням книжки МДП 1975 року. Конвенція є системою гарантій перед митними органами країн-учасниць, що дозволяє спростити процес перетину митних кордонів. Україна також є учасницею Конвенції.

Відповідно до цієї Конвенції, у разі порушення процедур МДП, тобто недоставки вантажу в митницю призначення, і несплати перевізником митних зборів Міжнародний союз автомобільного транспорту (МСАТ), його страховики, національні асоціації (на Україну - Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України) сплачують зазначені мита та одночасно набувають право вимоги до перевізника у розмірі проведеної оплати. Таким чином, страхуванню підлягають ризики, пов'язані з обов'язком перевізника компенсувати витрати, понесені МСАТ, його страховиками, національними асоціаціями.

З усього вищесказаного можна відзначити, що страхування відповідальності перевізника, є необхідним і корисним видом добровільного страхування. Наша страхова компанія, розуміючи це, може Вам запропонувати CMR-страхування, страхування перевезень в межах України, а також страхування відповідальності експедитора та ін. Звернувшись до нас, Ви будете працювати в атмосфері впевненості і спокою, не побоюючись непередбачених збитків!

Джерело: http://utico.pp.net.ua/
Категорія: Страхування автоперевізників | Додав: utico (2011-03-03) W
Переглядів: 3255 | Теги: страхування вантажів, CMR-страхування, страхування відповідальності експед, страхування відповідальності | Рейтинг: 5.0/1