автострахування

Головна сторінка

Головна » Статті » Автострахування

Кредит на автомобіль та автострахування (авто-КАСКО)
Кредитування знову набирає своїх обертів, люди вже більш масово починають звертатися до банків за кредитами і авто-кредитами, та пробувати покращити свої сірі будні. Банки зараз пропонують низку „вигідних” пропозицій різних видів авто-кредитування з послідуючим автострахуванням (КАСКО). Причому на сьогодні страхування автомобіля хоч і є добровільним видом страхування, але  автокредитування без цього неможливе, тому, що кожен банк мусить перестрахуватися від усіх можливих негараздів, котрі стосуються виплати позичальником кредиту. Згідно Закону України «Про заставу» предмет застави повинен бути застрахований на користь банку.

Але крім гарної рожевої мрії про автомобіль перед позичальником постають інші проблеми. Хоча це більше не проблеми, а вимоги і особливої складності вони не мають, хоча займуть небагато Вашого часу. І так, для отримання кредиту на автомобіль клієнт в першу чергу повинен подати заявку на отримання кредиту. Після чого він повинен буде заповнити так звану анкету позичальника, форму котрої визначає банк. Після чого подати документи, які підтверджують дієздатність клієнта. Якщо клієнт підприємець, то подається копія свідоцтва про реєстрацію фізичної особи підприємця та копії ліцензій, що передбачені законодавством. У деяких випадках буде необхідне обґрунтування отримання кредиту з розрахунком строку окупності та рентабельності об’єкта кредитування. Також знадобиться довідка про заробітну плату позичальника, довідка з банку, в котрому позичальник обслуговується, про наявність/відсутність рахунків та заборгованостей, а також відомості про наявність кредитів в інших банках. Потім з позичальником проводиться співбесіда та, при отриманні позитивного рішення, необхідні документи (розпорядження кредитного відділу, примірник кредитної угоди, договір застави, строкове зобов’язання) передаються для його виконання. Після чого, отримавши автомобіль, в обов’язковому подяку необхідно буде оформити КАСКО, тобто договір страхування автомобіля, котрий у разі настання страхового випадку (ДТП, викрадення, стихійного лиха, пожежі чи протиправних дій третіх осіб) зобов’язує страхову компанію виплатити необхідну суму для відновлення автомобіля чи повну вартість в разі викрадення чи неможливості відновлення (повній конструктивній загибелі).

Можливий і більш швидкий варіант з прихованими відсотками, так званий „нульовий кредит” або ж „кредит під 0%” чи „моментальний кредит”. Цей варіант відрізняється певною переплатою позичальником суми позики та більш швидкими рішеннями (до 2-3 годин) та внесенням більшої суми першого внеску . Для такого виду кредитування в основному достатньо ідентифікаційного коду та паспорта (заради справедливості замітимо, що з такими кредитами банки стали обережнішими). Ну і обов’язковий документ – договір автострахуванняповне КАСКО.

Але окрім того усі банки (або ж працівники банків) усілякими хитрощами заставляють свого клієнта страхуватися у тій страховій компанії, котра вигідна для них (в основному вигідні відкати за рахунок підвищення самого тарифу), а не для позичальника. Так скажімо при середній вартості автостраховки на новий автомобіль марки ВАЗ у 2500 гривень, в банку її ціна коливається від 3000 до 3500 гривень подекуди навіть з гіршими умовами страхування ніж в інших страхових компаніях. Але кожен позичальник повинен знати, що вимога банку страхуватись в якійсь одній чи кількох визначених страхових компаніях є незаконною тому що:
- згідно з частиною 3 ст.55  Закону України «Про банки та банківську діяльність», бан-кам забороняється вимагати від клієнта придбання будь-яких товарів чи послуг в банку або в спорідненої чи пов'язаної з банком особи як обов'язкову умову надання банківських послуг, у тому числі – надання споживчого кредиту
- згідно зі ст. 17 Закону України «Про захист прав споживачів», клієнт має право на вільний вибір продукції (під терміном продукція слід розуміти будь-який товар, роботу або послугу; страхування – це послуга)
- згідно ст. 6 закону України „Про страхування” в будь-яких випадках ніхто не має права заставити Вас страхуватися саме у вказаній страховій компанії. Тому, що КАСКО-страхування є добровільним видом страхування котрий здійснюється на основі договору тільки між страхувальником і страховиком. Та згідно цієї ж статті „добровільне страхування у конкретного страховика не може бути обов'язковою передумовою реалізації інших правовідносин”.

Вибір страхової компанії – це Ваша особиста справа і Ваше право, яке ви повинні відстоювати, якщо звичайно Ви хочете вибрати хороші умови страхування та не переплатити за страховку.
Будьте пильними та гарних Вам доріг!
Категорія: Автострахування | Додав: utico (2011-04-14) W
Переглядів: 2482 | Рейтинг: 4.8/4